Praha

Hlavní město Praha

  • Památky
  • Muzea a galerie
  • Jídlo
  • Noční život

Praha je hlavní a největší město České Republiky. Je historickým sídlem králů ležícím na řece Vltavě s středověkým historickým jádrem, které je již od roku 1992 zapsáno na seznam UNESCO.

Historická část Prahy

Historická část Prahy se dělí na dle břehů řeky Vltavy na Malou Stranu, které dominuje panorama s Pražským hradem, Strahovským klášterem a Kostelem Svatého Mikuláše. S druhou stranou řeky, na které se nechazí Staré Město je spojena pomocí světoznámého Karlova mostu, který byl postaven již ve 14. století.

V rámci Starého města naleznete většinu ze "sto věží", kterými je Praha světoznámá. Hned čtyři naleznete přímo na Staroměstském náměstí, kterému dominuje Kostel Matky Boží před Týnem, známý také jako Týnský Chrám, společně se Staroměstskou věží na které také naleznete středověké astronomické hodiny.

Život ve městě

Kromě velké historické hodnoty v Praze nalezne svůj ráj také každý gurmán. V Praze sídlí jediné dvě české restaurace s prestižní Michelinskou hvězdou, nebo několik tradičních pivnic v okolí historického centra.

Za zmínku také stojí velké množství muzeí a galerií, nebo národní divadlo které je pýchou jak architektonickou, tak také divadelní.

Co navštívit

Kam se podívat v Praze

Card image
Národní divadlo
Card image
Pražský hrad
Card image
Národní muzeum
Card image
Karlův most

Hotely

Ubytování v Praze

Oreo Hotel Pyramida
Oreo Hotel Pyramida

Od 1500 Kč / noc

Hotel u Zlatého Stromu
Hotel u Zlatého Stromu

Od 1450 Kč / noc

Panorama Hotel Prague
Panorama Hotel Prague

Od 2700 Kč / noc

Wenceslas Square Terraces
Wenceslas Square Terraces

Od 3500 Kč / noc