Brno

Jihomoravský kraj

  • Památky
  • Muzea a galerie
  • Jídlo
  • Noční život

Brno je se svými téměř 400 tisíci obyvateli řazeno mezi druhé největší město České republiky a hlavním městem Moravy. Brno je známé především pro svůj bohatý kulturní a studentský život. Věděli jste, že v Brně se nachází přes deset významných divadel s opravdu pozoruhodnou historií a každoročně se zde pořádá jeden z největších vzdělávacích veletrhů?

Když budete mít štěstí, uslyšíte zde na vlastní uši známý brněnský „hantec“. Možná Vás překvapí, že nerozumíte téměř ničemu, co uslyšíte.

Město, kde to žije!

Brno je pulzující město, které žije bujarým nočním životem. Velmi známé je pro svou rozsáhlou dopravní síť, a především pak pro noční linky, brněnskými obyvateli nazývanými jako „noční rozjezdy“. Přestože zde nenajdete metro, „šalinou„ (tramvají, pozn. redaktorky) či „trajfem“ (tolejbusem, pozn. redaktorky) zde dojedete v podstatě do každé části Brna za necelou půl hodinku.

Za střed města je považováno Náměstí Svobody, které se nachází asi 10 minut chůze od Hlavního nádraží, z kterého lze dojít k hradu Špilberk (v hantecu Špilas). Špilberk je spolu s katedrálou Petra a Pavla (brněnskými obyvateli nazývanou zkráceně Petrov), dominantou celého města. Jelikož se tyto dvě významné brněnské památky nachází na vrcholcích kopců, je zde opravdu nádherný výhled na brněnské části a blízké okolí. Z Petrova lze dohlédnout i na známou vinařskou oblast, Pálavu.

Chcete-li se dobře nadlábnout, či si jen posedět u škopku až pěti, najdete zde nepřeberné množství různých druhů restaurací a pivnicí. Po setmění se zde naskýtá četné množství klubů a barů, které zvou na nejednu skleničku a panáka!

Co navštívit

Kam se podívat v Brně

Card image
Špilberk
Card image
Katedrála Svatého Petra a Pavla
Card image
Stará radnice
Card image
Divadlo Reduta